Інженерія поверхні: Підручник






Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу Інженерія поверхні: Підручник

Если Вы являетесь автором данной книги и её распространение ущемляет Ваши авторские права или если Вы хотите внести изменения в данный документ или опубликовать новую книгу свяжитесь с нами по по .



Страницы: 1 2 3... 97 98 99 100 101 102 103... 545 546 547
 

сталічні (аморфні) матеріали. Поділ матеріалів на кристалічні і некристалічні базується на наявності або відсутності трансляційної симетрії.

Аморфні газотермічні покриття мають підвищені експлуата- ' ційні характеристики порівняно з кристалічними: міцність зчеплення з основою, стійкість до зношування, корозійну стійкість.

Високу міцність аморфні металеві сплави суміщають з достатньою пластичністю при згинанні і стисненні. Теоретичні розрахунки показують, що міцність аморфного тіла близька до теоретичної міцності досконалого кристала. Найбільш високу міцність мають сплави на основі заліза і кобальту, і все ж таки її значення не перевищує 200 МПа, що пояснюється відомими причинами — особливістю макробудови та технологічними умовами формування покриттів.

Такий же рівень (200 МПа) має і міцність зчеплення аморфі-зованих сплавів із металевими основами.

Випробування аморфізованих газотермічних покриттів із сплавів евтектичного складу показали їх високу стійкість до зношування в умовах граничного тертя, яка близька до стійкості покриттів із твердих сплавів. Після періоду припрацьовування на поверхнях тертя покриттів з аморфною структурою не спостерігається слідів задирок і виривів; тріщин, сколювань, поверхневих плівок, характерних для тертя за наявності крихких хімічних сполук, також не виявлено. Субмікрорельєф поверхні тертя свідчить про пластичне витіснення поверхневих шарів під дією мікронерівностей контртіла і речовин зношування.

Ряд аморфних металевих сплавів має високу корозійну стійкість, що пояснюється схильністю до самопасивації сплавів Бе-Сг-РС.

Традиційно застосовується кілька типів структури газотермічних покриттів (рис. 3.27).

Досить поширеним є одношарове покриття (рис. 3.27, а). Його використання доцільне у випадку створення конструкції покриття—основа з матеріалів із близькими значеннями коефіцієнтів термічного розширення.

Необхідною умовою є також забезпечення міцності зчеплення покриття з основою.

Як правило, такі умови витримуються при нанесенні металевих покриттів на металеву основу.

Більш поширеними є покриття з підшаром (рис. 3.27, б). Підшар має меншу порівняно з основним шаром покриття тов-

rss
Карта
 






Страницы: 1 2 3... 97 98 99 100 101 102 103... 545 546 547

Внимание! эта страница распознана автоматически, поэтому мы не гарантируем, что она не содержит ошибок. Для того, чтобы увидеть оригинал, Вам необходимо скачать книгу


Металлургия дуговой сварки: Процессы в дуге и плавление электродов
Металлургия дуговой сварки: Взаимодействие металла с газами
Дефекты сварных швов
Інженерія поверхні: Підручник
Соединение металлов в твердой фазе
Холодная сварка труб
Высокочастотная сварка металлов

rss
Карта